Obrazek

          

W maju 2012 roku z inicjatywy Dyrektora naszej szkoły pana Zbigniewa Ziemby i przy współpracy z 36 Drużyną Harcerską “Jantar” im. Zygmunta Kałużnego w Rozprzy powołana została

w Woli Krzysztoporskiej Gromada Zuchowa.

Opiekunowie: Iwona Blaźniak, Magdalena Krasoń, Zbigniew Ziemba.

Najważniejszym celem pracy Gromady Zuchowej jest wszechstronny rozwój każdego zucha na miarę jego indywidualnych możliwości.

Charakterystyczną formą aktywności zuchów jest zabawa “w coś” lub “w kogoś”, realizowana zespołowo      w ramach naszych spotkań i zdobywania sprawności.

Zdobywanie tychże sprawności motywuje zuchy do działania i nauki. Zuch ma być pilny, odważny, odpowiedzialny                 i prawdomówny. Poznaje nowe zasady i utrwala już poznane prawidła.  Jednocześnie ma coraz więcej obowiązków                 i stawia mu się nowe wymagania.  Zabawa w “bycie zuchem”, powinna być szkołą charakteru dla wszystkich,  nie tylko dla zuchów,   ale też tych, którzy się z zuchami stykają. W trwającym roku szkolnym Gromada Zuchowa działająca przy        Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej uczestniczyła dnia 2 września w obchodach 20-lecia nadania szkole             imienia gen. L. Czyżewskiego, odnowieniu sztandaru naszej szkoły oraz uroczystym otwarciu Izby Pamięci.

15 września w Rozprzy wspólnie z 36 DH “Jantar” patrolami i apelem rozpoczęliśmy nowy sezon harcerski. Nasze najbliższe zadania do realizacji:

¨ Organizacja harcówki, miejsca naszych spotkań i zabaw,

¨ Działalność charytatywna, niesienie pomocy i wsparcia potrzebującym,

¨  Dalsza współpraca z DH “Jantar”

Magdalena Krasoń

 

 

HARCERSTWO

 

W  sobotę 26 września 2015r. odbył się Bieg Harcerski zorganizowany

przez 8 DH im. Włodzimierza Puchalskiego z Woli Krzysztoporskiej.

Ponad pięćdziesiątka dzieciaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z Woli Krzysztoporskiej oraz „ósemkowych” harcerzy, biegała po Woli Krzysztoporskiej i wykonywała przygotowane przez drużynę zadania. Biegali z nimi również wolontariusze Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu.

Dziękujemy „Ósemce” za zaproszenie.